טנא בריאות - קידום בריאות יוצאי אתיופיה
עמותה רשומה מספר : 580468643

Beshule
Yom Briut Yokenam

1"קול לבריאות", שירות תרגום באמצעות הטלפון, פועל מאז 2007 למתן מענה מיידי וקבוע לפערי השפה והתרבות שבהם נתקלים יוצאי אתיופיה בבואם לקבל טיפול רפואי. המתורגמנים הרפואיים שלנו עוברים הכשרה ייעודית, פועלים על פי כללי האתיקה המקובלים במקצוע, וזוכים לבקרה מקצועית.

"קול לבריאות" הינו השירות הראשון מסוגו בישראל, והוא מבוסס על מודלים הפועלים בהצלחה במדינות אחרות בעולם (ארה"ב, אנגליה, אוסטרליה, שוודיה ועוד).

מטרות "קול לבריאות"

"קול לבריאות" מספק כלי לגישור על פערי השפה והתרבות בין עולי אתיופיה ובין נותני הטיפול הרפואי. שירות המתורגמנות מסייע לשיפור התקשורת בין הצדדים, מאפשר מתן טיפול טוב יותר וככלל – משפר את נגישות המטופלים לשירותי הבריאות. בכלל זה:

  1. משפר את הנגישות השווה והניצול ההולם של שירותי בריאות בקרב מטופלים יוצאי אתיופיה.
  2. משרת את המטפלים, בזמן אמת, לתקשורת עם מטופלים שאינם דוברים עברית במידה שתאפשר קבלת טיפול איכותי.
  3. משמש כפה ליוצאי אתיופיה להבעת צרכיהם הייחודיים, כך שאנשי מערכת הבריאות יתנו להם מענה הולם.

היישום

שירות המתורגמנות זמין בטלפון 04-6331877, והוא פועל 24 שעות ביממה כל השבוע.

אנו נותנים שירות לכל מטפל המעוניין בכך, ומתאמים את אופן הכנסת השירות עם הנהלת הארגון. כחלק מתהליך ההטמעה מקבל הצוות הדרכה אודות אופן השימוש בשירות, ותקשורת יעילה באמצעות מתורגמן.

מחקר והערכה

המחקר והערכה הם חלק מהותי משירות המתורגמנות, על מנת לשפרו ולהרחיבו בעתיד. כך, מבוצע ניטור על מדגם שיחות להערכת איכות השירות, במקביל לניתוח נתונים כמותיים מן המערכת הטלפונית.

סנגור וקידום זכויות המתורגמנים הטלפוניים בקיאים בזכויות המבוטחים על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, וחוק זכויות החולה, כמו גם בהיבטים האדמיניסטרטיביים של מערכת הבריאות. בעת הצורך, הם יתנו למטופלים מידע שיאפשר להם לנצל בצורה הטובה ביותר את שירותי הבריאות.

מודל להנגשה לשונית לשירותי בריאות

אנו פועלים להנגיש את קול לבריאות לכלל עובדי מערכת הבריאות. לקחים מהקמת השירות ומהפעלתו שימשו בתהליך הקמת שירות הנגשה לשונית ב"מכבי שירותי בריאות". ההוכחה כי ניתן להנגיש שירותי בריאות בצורה מקצועית ולא יקרה שימשה כזרז להוצאת הנחיות מטעם משרד הבריאות, להנגשה והתאמה של שירותים לקבוצות לשוניות ותרבותיות בישראל.

 - כללי עבודה שירות מתורגמנות icon pdf

טלפון
04-6211891
כתובת
קומבה 10/10 ת.ד: 3058 מיקוד 38130 חדרה
מייל
tenebriut@gmail.com

אודות טנא בריאות

טנא בריאות היא עמותה ייחודית המקדמת פעילויות הסברה הולמות למניעה, לאיתור ולטיפול במחלות כרוניות באמצעות מומחי בריאות יוצאי אתיופיה ובשיתוף הקהילה.

קרא עוד

טנא בריאות

"טנא" פירושו בריאות באמהרית.
הוא מציין תיבת תכשיטים: חפץ יקר ומיוחד הניתן כשי ויש לנצור אותו.
שם העמותה משלב את הבריאות והשמירה עליה כמתנה יקרה.